DHU Komputery PC

www.komputerysochaczew.pl

Jeżeli Państwa komputer dziwnie się zachowuje, są problemy z prawidłowym uruchomieniem komputera, komputer stał się bardzo powolny, może to świadczyć, że na dysku naszego komputera zainstalowało się złośliwe i niepożądane oprogramowanie takie jak wirusy, trojany i różne inne szkodniki . Najlepszym rozwiązaniem jest posiadanie odpowiedniego oprogramowania antywirusowego. Istnieją na rynku zarówno wersje darmowe takiego oprogramowania jak i płatne. Ten drugi rodzaj w związku z tym, że płacimy za program jest rozwiązaniem o wiele bardziej skutecznym niż używanie wersji darmowych. Producenci programów antywirusowych w wersjach płatnych częściej aktualizują swoje programy i szybciej reagują na pojawiające się zagrożenia. Dziś gdy większość ludzi ma swoje komputery przyłączone do internetu posiadanie skutecznego programu antywirusowego to konieczność.


Po czym poznać, że komputer został zainfekowany ?

  • zawieszanie się komputera i występowanie błędów
  • komputer stał się powolny, system bardzo długo się uruchamia
  • system operacyjny nie chce się załadować
  • nieprawidłowe działanie przeglądarki internetowej
  • wysuwanie się tacki napędu optycznego
  • znikanie plików i folderów z komputera
  • nie działa nam połączenie internetowe
  • komputer samoczynnie resetuje się

Wymienione powyżej oznaki nieprawidłowego funkcjonowania naszego komputera jak i wiele innych mogą świadczyć o tym, że nasz ulubiony komputer został zainfekowany szkodliwym oprogramowaniem. Niestety w wielu przypadkach podobne oznaki mogą być powodowane uszkodzeniami sprzętowymi.

Co zrobić w przypadku infekcji ?

Nie należy przede wszystkim wpadać w panikę. Aby nie utracić swoich cennych zdjęć, dokumentów i poczty należy skontaktować się z naszą firmą w celu usunięcia intruzów z komputera. Często jest to zadanie skomplikowane i czasochłonne. Jeżeli Państwo nie dają sobie rady z przywróceniem komputera do normalnego działania lub nie chcą ryzykować utraty danych prosimy o kontakt z nami a my zajmiemy się w profesjonalny sposób Państwa komputerem. Po przywróceniu komputera do normalnego funkcjonowania zabezpieczymy go tak aby w przyszłości ograniczyć prawdopodobieństwo ponownej infekcji.

Posiadamy w ofercie sprawdzone i skuteczne oprogramowanie antywirusowe.